Elva Valguskoda

Loeng-vestlusõhtu “Isemõtlemine” – Ülo Vooglaid laupäeval, 4. mail algusega kell 16.00

  • 4 mai 2024
  • Elva Valguskoda, Kesk 35, Elva linn

Loeng-vestlusõhtu -Isemõtlemine - Ülo Vooglaid - 04.05 algusega kell 16.00

Filosoof, mõtleja ja Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ülo Vooglaiu käsitluses on selleks, et näha ennast ja teisi inimesi meie ümber, vaja leida küllalt palju vaatepunkte. Vaja on mõista seda, mis on vajalik ja mõistlik, teha vahet, kes on kes ja mis on mis. Ka enesetundmise teel alustame ikka sellest, kes me oleme, mida taotleb meie olemasolu, ja kuidas elada selliselt, et meie keha, meele ja hinge ükskõlas voolaks elujõud.

Enese sisehääle kuulamises ja usalduses saame liikuda suundadesse, kuhu tunnetus meid kannab, ent ometi peame oleme suutelised ära tundma selle, mis meie vaimelisele kasvusele, tervisele või erinevatele elu valdkondadele parasjagu kõige vajalikum on. Mis on meie eesmärgid ja nendeni viivad sihid?

Ülo Vooglaiu käsitluses on õppimine vaid teadmiste omandamine, ent vaja on teadmiste, oskuste ja arusaamise ühtsust. Oskused kujunevad harjutades ja katsetades, arusaamine mõeldes ja mõtestades. Iseseisev mõtlemine on muuhulgas võime määratledes, piiritledes, arutledes ja mõtestades aru saada sellest, millised teadmised on tõesed, võimalikud või reaalsed, ning veelgi olulisem, mõista, mis on meie enesearengu seisukohalt oluline…

Loeng toimub Elva Valguskojas aadressil Kesk 35, Elva linn. Tule kohale!

  • Toimumisaeg: 16:00 - 18:00
  • Registreerimine on avatud kuni :
    4 mai 2024 (Osalejate arv on piiratud. Osalemiseks tuleb teha broneering, ja valida ostukorvis "tasun kohapeal" makseviisi.

Osalemine ja broneerimine

Loeng-vestlusõhtu "Isemõtlemine" 4. mail algusega kell 16.00 (14 vaba kohta veel jäänud)
€15.00
0
0.00
0.00
Ostukorv